Co se povedlo ve fitness v roce 2017

Rok 2017 byl pro fitness sektor velmi intenzivní a vše nasvědčuje tomu, že i ten příští bude mít vzestupnou tendenci. S Českou komorou fitness jsme rozhodně nezaháleli, i když ne vždy jsme o tom informovali ve velkém. Přinášíme proto ke konci roku krátké shrnutí toho, co se podařilo.

Chtěli bychom zejména poděkovat našim členům i členům Českého registru fitness profesionálů a samozřejmě také partnerům, že nás svým členstvím a partnerstvím podpořili v činnosti. Nebyla to podpora zbytečná, díky ní jsme například:

Uspořádali jsme konferenci Zdravé fitness pro zdravé Česko 2017 s více jak stovkou návštěvníků.

Nechyběli jsme na veletrhu FIBORimini Wellness, odkud jsme přinesli mj. novinky v časopisu Fitness Business.

Účastnili jsme se kulatého stolu na téma Social Dialog ve fitness v Krakově.
 Intenzivně jsme vyjednávali s autorskými svazy zastoupenými zejména organizacemi OSA a Intergram. A máme první dobrou zprávu. Od roku 2018 se bude sepisovat 1 jedna smlouva za všechny autorské svazy dohromady!

Stali jsme se partnerskou zemí projektu #BEACTIVE, jehož se budou moci zúčastnit i vaše fitcentra v roce 2018.
 Aktivně jsme se účastnili 8. International Standards meetingu Europe Active v Římě.

Byli jsme partnery konference Be Active v Senátu Parlamentu ČR.

Propagovali jsme sektor fitness ve všech dostupných médiích. Nechyběla ČT, Český rozhlas, Lidové noviny, Rádio Zet, Seznam Zprávy, Novinky.cz a řada dalších.

Pracovali jsme na dalších standardech fitness profesí a tak je před schválením na MŠMT Instruktor pohybových aktivit pro osoby s civilizačními onemocněními a v závěrečné schvalovací fázi je také tvorba standardu Osobní trenér ve fitness.

Ve svých snahách budeme pokračovat i v příštím roce a už dnes můžeme slíbit, že zase budeme o kousek dál.
Vám přejeme, ať máte v roce 2018 vše, co si přejete a společně si přejme více klientů a více fitness!

Za celý tým České komory fitness

Karel Jarušek, Výkonný ředitel