Chytré hodinky – motivují, ale hýbat se musíte sami

…a především zdravě, dlouhodobě, udržitelně a s rozumem!

Také máte pocit, že se s chytrými hodinkami, fitness náramky, aplikacemi a dalšími výdobytky moderní civilizace, která hodnotí, jak zdravě žijeme v poslední době doslova „roztrhl pytel“? Ještě před pár lety jsme se měřením nezabývali vůbec, případně nám stačil papír, tužka a kalkulačka. Doba jde dopředu, chytré technologie nás doprovází na každém kroku a přiznejme si, že nás vlastně všechny ty „vychytávky“ navíc hodně baví!

Foto: Vitalia.cz / Karel Choc

Chytré hodinky jsou jistě dobrý sluha, ale pokud se to s nimi „přežene“, mohou být i zlý pán. Je proto třeba zmínit, že zdravý rozum žádná aplikace nenahradí!

„Vše, co se přehání, vede do slepé ulice. Jakmile ale začneme dostatečný pohyb vnímat stejně automaticky jako dýchání, pití, jídlo a spánek, tak nám pak zbyde spousta dalšího času žít aktivní a spokojený život. A o to na konci dne vždycky jde.“

Jana Havrdová, pro Vitalia.cz
Foto: Vitalia.cz / Karel Choc

Aplikace, hodinky nebo krokoměry mohou skvěle motivovat, ale bez práce, vůle, odhodlání a úsilí nám ani sebechytřejší náramek nepomůže. Na tom se shodly jak Jana Havrdová z České komory fitness, tak i výživová poradkyně Martina Dvořáková v nejnovějším článku portálu Vitalia, který si můžete přečíst zde.

Foto: Vitalia.cz / Karel Choc

„Podle mě by měli mít dnes všichni na ruce krokoměr jako základ. Pro základní přehled o tom, že celý den jen nesedíte na kancelářské židli, je krokoměr ideální pomocník. Využít můžete i telefon, ty dnes běžně měří počet kroků – nevýhodou mobilu je, že ho obvykle nemáme u sebe doslova na každém kroku.

Jana Havrdová, pro Vitalia.cz

Nejen o chytrých hodinkách, ale především o nezbytnosti vést „čiperný život“ vždy a v každém věku se před časem rozpovídala Jana Havrdová v dalším článku. Inspirujte se a zařaďte pravidelný pohyb do každodenního života – uvidíte sami, že vám bude lépe!

Komentáře