Fitness centra po celé ČR rozhýbou českou veřejnost

Fitness centra po celé ČR se zapojila do výzvy Let’s #BEACTIVE. Šestitýdenní program dostane do kondice každého, kdo Let´s #BEACTIVE výzvu přijme!

Během tří let rozhýbat 60 000 neaktivních dospělých Evropanů – to je podstatou šestitýdenní výzvy, do níž se i letos zapojila Česká republika. Zájemcům se od poloviny září otevírají dveře fitness center, mohou vyzkoušet různé druhy cvičení a zjistit, co je baví. To vše pod dohledem špičkových instruktorů, kteří je budou motivovat k pohybu.

Jedno euro investované do pohybu ušetří 4 eura na zdravotní péči.

“Fyzická nečinnost je čtvrtým největším rizikovým faktorem pro předčasnou úmrtnost a v Evropě jsou náklady s ní spojené odhadovány na 80,4 miliardy EUR ročně, což odpovídá 6,2 % všech evropských výdajů na zdravotnictví. Jedno euro investované do pohybu tak ušetří 4 eura na zdravotní péči.”

Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness

Projekt Let´s #BEACTIVE startuje Evropským týdnem sportu, je podporován z programu Erasmus+ a zapojuje se do něj osm evropských zemí (Portugalsko, Španělsko, Itálie, Irsko, Velká Británie, Belgie, ČR, Litva, Finsko). Cílem je motivovat dosud pasivní lidi k pohybu pomocí velice praktického šestitýdenního programu pod vedením odborníků.

Vyzkoušíte si to nejlepší, co česká fitka nabízejí

V České republice se zapojují téměř všechna velká fitness centra z Prahy, Brna, Ostravy, Českých Budějovic, Příbrami a mnohých dalších míst. Program šesti týdnů je v jejich režii, mohou zájemcům nabídnout to nejlepší z aktivit svých fitness center pod dohledem zkušených instruktorů a trenérů – nejrůznější skupinové lekce, lekce v posilovně, workshopy, výživové poradenství a další akce. Pro účastníky mohou také vytvořit speciální lekci, zorganizovat společné běhání nebo vycházku, což je skvělý způsob, jak dát dohromady všechny účastníky, kteří se tak mohou podělit o své zkušenosti a navzájem se povzbudit.

Šestitýdenní výzvou to nekončí!

Po dobu šestitýdenní výzvy budou kvalifikovaní odborníci sledovat úroveň fyzické aktivity účastníků. Ti ale zároveň mohou využívat pro ně speciálně vytvořenou aplikaci, a to po dobu šesti měsíců, tedy i po ukončení cvičebního programu. Ta bude dále sledovat nejen jejich aktivitu, ale bude jim také zasílat motivační podporu.

Aquapalace Praha hlavním partnerem projektu Let’s #BEACTIVE 2019

Hlavním partnerem projektu Let’s #BEACTIVE je Aquapalace Praha, sportovně-relaxační komplex, tvořený dvoupodlažním Fitness centrem, SPA a Vodním a Saunovým světem. V průběhu projektu aktivně zapojí a osloví nejen své návštěvníky, ale také širokou veřejnost.

“Účastníkům nabízíme pomoc zkušených trenérů i zázemí dvoupatrového fitness. Polovinu úspěchu tvoří strava, proto nabízíme i pomoc s jídelníčkem. Naši odborníci vyberou ty nejlepší programy, díky kterým bude zájemce cvičení bavit. A uvidí i výsledky, protože na začátku, v průběhu i na konci programu provedeme diagnostiku těla. Celou dobu projektu bude připraven bohatý program pro celou rodinu. Příkladem je cvičení s VIP osobnostmi, wellness program, dětské pohybové aktivity, zajímavé přednášky a workshopy s tématikou zdravého životního stylu, kuchařské show a mnoho dalšího. Každý účastník se navíc automaticky zapojí do soutěže o hodnotné ceny.“

Josef Šimána, marketingový ředitel Aquapalace Praha

„Být součástí celoevropského projektu Let’s #BEACTIVE, který pomůže rozhýbat více lidí je skvělá příležitost. Civilizační onemocnění hýbou světem a proto, i kdybychom rozhýbali jen pár lidí, bude to první krůček k úspěchu. Naše fitness nabízí profesionální přístup v oblasti sportovní, výživové a fyzioterapeutické činnosti. Nováčkům “ušijeme” program na míru tak, aby i po šesti týdnech mohli a chtěli v tomto směru pokračovat dál a zdravý životní styl se stal součástí jejich života.”

Lucie Starková, Fitness klub Oxygen Příbram

Ambasadory známí sportovci, trenéři a veřejně známé osobnosti

Projekt Let´s #BEACTIVE podpořilo mnoho známých osobností. Jeho ambasadory jsou olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, kouč a mentor Jan Mühlfeit a jeho kolegyně Kateřina Novotná, s níž vytvořili projekt Odemykání dětského potenciálu, jedna z nejvýznačnějších osobností světa jógy Václav Krejčík, modelka a moderátorka Lucie Křížková, stylistka a módní poradkyně Klára Klempířová či osobní trenér a konzultant v oblasti zdraví Martin Hrazdil.

Pohyb na předpis?

Na Evropský týden sportu a výzvu Let´s #BEACTIVE bude navazovat celodenní konference Pohyb na předpis, kterou pořádá Česká komora fitness v pátek 27. 9. v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze. Dozvíte se zde spoustu novinek a zajímavostí ze světa fitness i zdravého životního stylu a mezi řečníky bude také řada známých osobností.