Nejen-pozvání Vaška Krejčíka do Energy Studia LIVE

Jak prožívá současná pandemická opatření Vašek Krejčík, zakladatel Power Yoga Akademie, provozující Energy studia, vydavatel časopisu JÓGA DNES, cestovatel, jogín, Let´s #BEACTIVE ambasador a především člověk se srdcem na pravém místě?

Vaška jsem se rozhodla oslovit z mnoha důvodů. Tím největším byl ale klid, kterým na mě svým vystupováním vždy působí a který teď v současné situaci potřebujeme všichni víc, než kdy dřív. S vidinou, že se snad podaří trochu klidu předat i všem, kdo sledují aktivity České komory fitness. Všem fitness profesionálům, trenérům i ostatním lidem, kterým v těchto dnech chybí pohyb, pohyb s lidmi, pohyb pro lidi, kontakt s klienty. Těm z nás, pro které je třetí týden v karanténě obrazem čehokoliv jiného, jen ne přirozeného způsobu života – takového jaký jsme byli zvyklí dosud žít… a děje se nám to v mnoha případech poprvé za život!

Vašek se svého „domácího úkolu“, tj. napsat pár vět o tom, jak aktuální situaci vnímá, zhostil opravdu poctivě. Rozepsal se detailně nejen o tom, v jaké situaci krize zastihla a jak postihla všechny aktivity, ve kterých se již dlouhá léta spolu s dalšími lidmi angažuje. Popsal mi, jaká opatření musely jednotlivé značky udělat. Zamyslel se nad „řemeslem“ osobních trenérů a záplavě online videí, se kterými se s příchodem karantény doslova roztrhl pytel. Zauvažoval i nad tím, zda je rozumné v současné situaci nabízet online lekce zcela zdarma. A dnes přidal i vlastní odpověď. Právě od 1.dubna 2020 máme každý možnost vyzkoušet a pochopit pravou hodnotu online lekce v praxi – své dveře otevírá virtuální Energy Studio LIVE.

Energy Studio LIVE otevírá s příchodem dubna virtuální dveře #vyimyspolecne

Tenhle Facebook příspěvek není třeba komentovat. Hovoří za vše a jen potvrzuje skutečnost, že okolnosti učí všechny – i ty zkušené – novým věcem. Učí nás přemýšlet kreativně, flexibilně, dělat ústupky, v překážkách nevidět jen problémy, ale nacházet v nich příležitost. Příležitost pustit se do něčeho nového.

Chcete si zacvičit? Podpořte lektory i Energy studia. Bohatě se vám to vrátí.

Jak se k online lekci přihlásit a v této Facebookové události ❤️ Těšit se můžete na zkušené lektory, kteří udělají vše pro to, aby vám i na dálku předali maximum energie. Využijte této jedinečné možnosti ochutnat různé druhy jógy – od jógy pro zdravá záda, Jin jógy, Powerjógy až po Vinjásu, pránájámu a meditaci. Využijte současný stav. Naučte se vnímat své pocity a podle toho vhodně vybrat právě takový druh jógy, kterou si tělo žádá.

Každý máme v různých situacích jinou potřebu. Někdo potřebuje pohyb, někomu stačí práce s dechem a neurčitostí. I já to mám jak kdy. Někdy potřebuji pořádnou vinjásu, jindy chci jen sedět a nic dalšího nedělat. Dýchat, nebo pobývat v restorativní józe v pozicích a šavásána to je ráj. 

Uvidíme, věříme, neplánujeme – není co

Celá situace je náročná, to ví každý. Na druhou stranu si myslím, že nám pomůže pochopit, co je třeba a co není. Co změnit, co upravit, co předělat, co vynechat. Je to taková celková očista, které se nemá smysl bránit, Je tady a jen ji potřebujeme reflektovat a nedělat si problém z toho, že nějak to fungovalo před…pandemií.

Vzdělávací Power Yoga Akademie se zastavila

Již teď je jasné, že budeme muset měnit termín více než dvacítky školících akcí. Zatím nic neplánujeme, čekáme, až se situace vyjasní. Zároveň jsme ale zjistili, že část výuky může probíhat online. Přes aplikace můžeme face to face komunikovat se studenty – ať už v menších skupinkách, nebo i jednotlivě. To je dobré zjištění a poznání, že pracovat můžeme dál – konec konců seberozvoj je ideální činnost, jak přijít v současné situaci na jiné myšlenky. Pro nás to navíc znamená, že část studentů bude již při vstupu do kurzu teoreticky připravených.

Energy Studia bez každodenní jógy

Energy Studia poskytují vybrané lekce zdarma na Facebooku a v rámci členství ve studiích v on-line TV Jóga Virtual. V nabídce je přes 450 různých videí, jógových kurzů, DVD. Naši členové mají v rámci členství přístup zdarma, který jsme nabídli i majitelům permanentek.

Jelikož studia budou ale asi déle zavřená, náklady provozní i na zaměstnance, musíme platit dál. Vykomunikovali jsme nějakou formu nájmu a budeme se snažit i komunikovat i s našimi klienty, kterým bylo členství v den zavržení pozastaveno.

Majitelé permanentek si mohou dobít svůj kredit on-line a tím pomoci, budou-li mít zájem. Věříme, že spuštění Energy Studio LIVE nám rovněž pomůže získat část financí, kterými pokryjeme provozní náklady a zaplatíme samotné instruktory, kteří ze dne na den přišli o příjem. Nevíme, jaké reakce se dočkáme, ale někteří klienti nám tuto pomoc již sami nabídli. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že ji zkusíme zrealizovat. Potřebujeme přečkat kritickou dobu, kdy jsou studia zavřená. Náklady nám nezmizí a jak se zdá, ani stát nám nepomůže.

Obchod LOLE s módou nikoho nezajímá, obchod s pomůckami relativně funguje

Abychom měli alespoň nějaký příjem, některé módní kousky jsme se rozhodli zlevnit. Obchodu se cvičebními pomůckami Jóga Market se v těchto dnech celkem daří. Zdá se, že hodně lidí se cvičením doma začíná, chybí potřebné vybavení a to znát i v našem obchodě. Bohužel, našim dodavatelům začíná docházet zboží, které prodáváme a tak uvidíme, co se vše změní. 

Časopis Jóga Dnes a Jóga Virtual

Předplatné časopisu Jóga Dnes i TV Jóga Virtual nadále fungují. Díky tomu jsme schopni částečně dotovat další neodkladné náklady. Jak se k situaci postaví inzerenti v časopisu samozřejmě netušíme. Čeká nás květnové vydání a neumíme si představit, jak budou inzerenti reagovat. Stejně tak netušíme zda a jak bude či nebude fungovat samotný stánkový prodej.

Co bude po době koronavirové? Jak budou Energy Studia a lektoři v nich fungovat po té, co budou moci opět přivítat své klienty?

Nevíme, jak dlouho budou obě naše studia, obchod a vzdělávací akademie zavřené. Stejně jako ostatní jsme v tom stejně. Věříme, že v červnu by se to mohlo nějak rozpohybovat – budou-li lidi respektovat nesdružování. Myslím si, že obchod by mohl začít fungovat dříve. Uvidíme, věříme, ale nijak moc neplánujeme, protože není co. 

Uvažuji o tom, že jógová studia předěláme na kluby, abychom mohli klientům zajistit větší komfort. Zmenšíme kapacity sálů, uděláme přestávky mezi lekcemi, nebudeme z hygienického hlediska mít v sálech podložky. Je možné, že ze začátku se bude muset cvičit v rouškách. Kdo ví, vše se změnilo a vše je zcela jiné.

Mám kolem sebe tým, který mám rád a věřím, že vše ustojíme

Myslím si, že mám okolo sebe tým, který mám rád a se kterým jsem spolu opravdu už třeba 19 let, a tak věřím, že v základu vše ustojíme a postavíme třeba nově a jinak. Ale máme to rádi a budu dělat vše proto, abych – ne zachránil, co bylo, ale abych udělal věci nově a s přesvědčením, která se mi v současné krizi-transformaci proměnily v mé mysli.

Cítím mnoho věcí jinak, než jsem cítil a jsem rád, že máme příležitost jít dál a nezopakovat chyby, které jsme dělali předtím. Naše „rozcapenost“ byla velká a tak se včas ochránila sama. I to jsem si vždy myslel. Že až přeteče míra, ona se ozve. A najednou jsme v tom živém filmu jako herci a scény sledujeme v přítomnosti – TEĎ A TADY. 

Důležité je být zdravý, všechno ostatní přijde

Myslím si, že důležité je nyní být zdravý a všechno ostatní nějak přijde a pak si myslím, že je nutné šířit radost a dobrou náladu, aby lidi nepodléhali tolika zprávám z okolí. Také jsem někdy dole…

Nevíme, jak dlouho budou obě naše studia, obchod a vzdělávací akademie zavřené. Stejně jako ostatní jsme v tom stejně. Věříme, že v červnu by se to mohlo nějak rozpohybovat – budou-li lidi respektovat nesdružování. Myslím si, že obchod by mohl začít fungovat dříve. Uvidíme, věříme, ale nijak moc neplánujeme, protože není co. 

Komentáře