Startuje evropská kampaň dnů otevřených dveří fitness #BEACTIVEDAY

Již po čtvrté v pondělí 23. 9. 2024 otevírají v průběhu celého týdne své brány veřejnosti fitness centra v České republice, která se zapojila do celoevropského projektu #BEACTIVEDAY.

Tento „týden otevřených dveří“ byl inspirován projektem „Národní dny fitness“, který poprvé proběhl ve Velké Británii a sklidil obrovský úspěch. Fitness centra a další sportoviště díky svým otevřeným dveřím získala spoustu nových klientů, kteří se začali zajímat o zdravý životní styl a své zdraví.

#BEACTIVEDAY je projekt jehož evropským organizátorem je EuropeActive a tradičně probíhá v první dny Evropského týdne sportu. Cílem akce je zejména propagace zdravého životního stylu, upozornění na důležitost pravidelného pohybu a jeho pozitivní dopady na naše duševní i fyzické zdraví. Je to zároveň příležitost představit široké veřejnosti služby fitness center a získat tak nové členy do svých řad.

Zapojená sportoviště a fitness centra a jejich nabídky naleznete zde: https://www.kudyznudy.cz/aktivni-cesko

„Tento projekt spojuje několik aspektů dohromady. Jak již bylo zmíněno, jde o oslavu pohybu a propagaci jeho pozitivního dopadu na lidské tělo a zdraví. Cílem je především oslovit nesportující část veřejnosti. Pokud ještě rozmýšlíte, zda se pohyb stane vaší přirozenou součástí, pak je tento týden přesně pro Vás! Přijďte vyzkoušet služby fitness ve vašem okolí zdarma či využít další benefity, které fitness sektor nabízí. Je to jedinečná možnost – vyzkoušet, poznat a třeba se i rozhodnout, jak změnit dosavadní životní styl,“

nabádá do zapojení prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Vyzkoušejte různé aktivity zdarma!

Program jednotlivých fitness center je skutečně rozmanitý. Skupinové lekce, hodiny pro maminky s dětmi, lekce pro seniory, ukázka pohybových aktivit či služeb a další. Z nabídky si vybere opravdu každý. Do letošního ročníku se zapojilo 180 sportovišť po celé České republice a to nejen fitness centra ale i jógová centra, fitnesss pro ženy, celé sportovní komplexy, lezecké stěny nebo bowlingová centra.

Kde najdete všechna zapojená sportoviště a fitness centra?

#BEACTIVEDAY proběhne jako součást celonárodní kampaně Aktivní ZÁŘÍ Nadačního fondu Aktivní ČESKO. Česká komora fitness organizuje i financuje celou akci v rámci programu ERASMUS+ společně s dalšími evropskými zeměmi pod vedením EuropeActive. Všechna zapojená sportoviště najdete na https://www.kudyznudy.cz/aktivni-cesko, kde jsme společně s turistickým portálem Kudyznudy.cz vytvořili přehlednou stránku.