Český bowling se přidává k aktivitám České komory fitness!

V posledních týdnech se nám dostává velké podpory, a to jak mediální, tak z různých dalších sportovních asociací. Jednou z nich je Český bowling, který nejen, že podporuje aktivity fitness sektoru, ale především sdílí filozofii, že pohyb je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Jménem níže podepsaných provozovatelů bowlingových sportovišť se připojujeme k iniciativě České komory fitness k vyvolání dialogu s vládou o návrhu pomoci, která by nám pomohla přežít v tuto dobu, abychom nemuseli v blízké době přistupovat k drakonickým opatřením, především k propouštění zaměstnanců, byli schopni hradit svoje závazky a především v budoucnu opět a nadále poskytovat služby pro sportovní prostředí, organizovaný rekreační i vrcholový sport i širokou veřejnost a tak v rámci sportovních aktivit podporovat lidské zdraví.

Většina z nás byla nucena přerušit v březnu 2020 sportovní i rekreační sezónu a zavřít všechna bowlingová sportoviště. Otevřít jsme mohli téměř až na konci sezóny indoorovýchsportů a vstoupili jsme tak do období prázdnin, které pro nás uzavírají možnost umoření jakýkoliv závazků a ztrátz předchozího období. Koncem srpna svitla naděje, že díky dohrávání všech soutěží, všech lig, včetně juniorských a tréninkových kempů sezónu, aspoň nějak zachráníme, ale záhy přišly další restrikce, které nás zasáhly tak, že sportovciztratili důvěru a odhlašovali své rezervace, svoji účast na akcích, hromadně rušili tréninkové rezervace a již před pátečním uzavřením se bowling absolutně zastavil. Ačkoliv je náš sport opomíjen a stále je v podvědomí mnoha lidí spíše jako zábava, tak tomu tak již dlouho není. Organizovaný bowling oslavil nedávno dvacet let existence, naši sportovci vozí z evropských šampionátů cenné kovy, a v Evropě jsme si vydobyli na sportovní bowlingové mapě své pevné místo. Netřeba zdůrazňovat, že bowling jako každá pohybová aktivita, je zdravotně prospěšný. Navíc je bowling díky své filozofii vhodný pro všechny věkové skupiny obyvatelstva. Posiluje nejen fyzické zdraví, ale díky jeho komplexnosti i zdraví mentální. O jeho rozšířenosti mezi veřejností hovoří čísla, kdy je nyní registrováno přes 7.500 sportovních hráčů a ligových soutěží po celé republice se účastní téměř tisíc týmůa to ve všech věkových kategorií od juniorských po seniorské ve věku nad 50 let.

Doufáme tedy, že cílená podpora podnikatelům ve sportu se bude týkat i nás, kterých se jmenovitě týká v usnesení vlády z minulého týdne a kterým jsme pozbyli možnost provozovat naše podnikání.

Tomáš Hlúch za Český bowling

Podporovatelé:

• Tomáš Hlúch – 12 bowlingových drah (Best Bowling Zličín, Řevnická 1, Praha)
  • Tomáš Pecháček – 2 provozovny, celkem 14 bowlingových drah (Bowling Dejvice a Celnice)
  • Karel Kutina – 4 provozovny, celkem 28 bowlingový drah (Xbowling Žižkov, Prosek, Kyje, Strašnice)
  • Vladimír Šimon – 3 provozovny, celkem 18 bowlingových drah (Bowling Smíchov, Chabry, SB Chodov)
  • Adam Vondráček – 16 bowlingových drah (Bowlingzone Pardubice, Palackého tř. 2748, Pardubice I)
  • Roman Erben – 4 bowlingové dráhy (Bowling Roztoky, Tyršovo náměstí 2222, Roztoky)
  • Miroslav Křesťan – 6 bowlingových drah (Bowling Manta Řepy, Makovského 1342/12a, Praha 5)
  • Radek Stančík – 6 bowlingových drah (Nový Svět Louny, Husova 2642, Louny)
  • Josef Mihulka – 6 bowlingových drah (Bowling Jadran, 1. Máje 155, Frýdek-Místek)
  • Kamil Příhoda – 4 bowlingové dráhy (Bowling Kopřivnice, Husova 1310, Ptačí čtvrť, Kopřivnice)