Česká komora fitness vítá Dům jógy mezi Gold členy!

Příznivci jógy řadí jejich studia mezi nejznámější a největší v Praze. Chtějí lidem nabídnout jógu v co možná nejširší podobě tak, aby oslovila každého, kdo má o ni zájem.

Ať už jde o člověka, který touží po dynamickém vybití nebo po klidném spočinutí, ať přišel kvůli bolesti v zádech a nebo kvůli poznání, Dům Jógy můžete navštívit na Vinohradech, u stanice metra Anděl nebo v těsné blízkosti obchodního domu Westfield Chodov.

„Chceme se postavit za kvalitnější životy našich klientů“ říká majitelka Domu Jógy

O členství v ČKF jsme požádali v plně rozjeté covidové době. Rádi bychom v této, pro náš obor velmi těžké době, podpořili její smysluplnou práci. Oceňujeme, že komora podporuje a v minulosti vždy podporovala, nás všechny bez rozdílu, nezáleželo, zda jsme byli jejími členy či ne. Toho si opravdu vážíme.

V této době jsme ČKF vděční za rychlé, úplné a pravdivé informace. Jsme vděční, že si vydobyla takovou pozici, ve které má možnost zastupovat náš sektor při důležitých jednáních. A také nám neuvěřitelně pomáhá pozitivní přístup a bezedný optimismus.

Do budoucna budeme moc rádi i za „veselejší“ aktivity – setkávání, semináře, konference. Výrok Johna Donna: „Nikdo není ostrov sám pro sebe“ platí i pro naše členství, víme, že společné aktivity vedou ke stejnému cíli – ke zlepšení kvality lidských životů a jejich šťastnému prožívání. A ať už na to jdeme z kteréhokoliv konce, je to něco, za co stojí se postavit.“

A jaké jsou jejich cíle?

Dnešní doba přinesla i do jógy (myšleno hathajógy) nekonečné množství variací a možností, různých druhů a stylů. Cvičí se pomalu i rychle, v horku i v chladu, zavěšení v sítích i na hácích s pomůckami, či bez… To vše vede samozřejmě k diskuzím: Co je jóga a co už není? Kde je ta pomyslná hranice a kdo ji určí? – je jóga prostě jen vědomá práce s tělem a zastavení v pohybu? Nebo musí každá jóga respektovat stejná pravidla? A kdo je správný učitel jógy?

„My se snažíme podobné diskuse nechat stranou. Domníváme se, že není až tak podstatné, z jaké strany se do „jógového koláče“ zakousneme, ale fakt, že to vůbec uděláme. Je to první a důležitý krok a je to určitě krok správným směrem. Každý máme svou cestu a my si vážíme každého, s kým alespoň kousek cesty můžeme sdílet,“

uzavírá Pavla Křečanová, majitelka studií Dům Jógy

Nejen jóga, ale i školení a workshopy

Kromě otevřených lekcí jógy zde můžete najít i celou řadu jiných aktivit a možností. Mezi ty nejvyhledávanější, zejména v tuto dobu patří on-line lekce jógy. Dále pro zájemce, kteří chtějí získat podrobnější a hlubší pohled na různá „jógová“ témata nabízí Dům jógy celou řadu tří až pěti hodinových workshopů, jedno či vícedenních seminářů a nabízí také školení pro lektory jógy, a to včetně lektorského kurzu akreditovaného MŠMT.

Na relaxaci a odbornou pomoc se také nezapomíná

Ve všech centrech Domu jógy se také můžete objednat na unikátní hloubkové masáže s prvky fyzioterapie, čínské medicíny a nejúčinnějších regeneračních metod k fyzickému i psychickému uvolnění a úlevy od bolesti zad i celého těla.

Hloubková masáž kopíruje dráhy meridián v těle, čímž dochází k blahodárnému působení i na vnitřní orgány a působením tlaku, někdy až do maximální hloubky, dochází k úlevě svalů i stresu. Masáž obsahuje prvky toho nejlepšího ze všech různých druhů masáží (Breussova masáž, thajská masáž, indická antistresová masáž, havajská Lomi Lomi, dornova metoda, Mojžíšová atd.)

Dále nabízí fyzioterapii, kryoterapii a rázovou vlnu, kdy základem fyzioterapie a rázové vlny je přesná diagnostika. Zkušený terapeut vás otestuje, všechny detaily testu se zapíší do programu, a ten vytvoří vizualizaci zprostředkující pohled na pohybový aparát. Zjistí se tak, kde přesně problém je a na problematických místech pomocí rázové vlny nebo kryoterapie tak rychle dokáží rozvolnit napětí a snížit bolest.