Aktuální evropská studie SafeACTiVE: riziko infekce Covid-19 je ve fitness centrech je minimální

Evropské země včetně České republiky se zapojily do studie SafeACTiVE, jejímž cílem bylo zmapovat riziko infekce Covid-19 a míru nákazy ve fitness centrech. Shromážděná data potvrzují, že fitness kluby jsou bezpečným prostředím s nízkým rizikem nákazy.

Zdroj: EuropeActive SafeACTiVE Study – Preliminary results showing extremely low levels of Covid-19 risk in fitness clubs

První výsledky studie, do které se zapojilo více než 14 zemí z celé Evropy potvrzují, že ve fitness centrech a dalších vnitřních sportovištích je velmi malé riziko nákazy nemocí Covid-19. Z více než 62 milionů analyzovaných návštěv bylo prokázáno 487 pozitivních případů. Průměrná míra infekce je tak 0,78 na 100 000 návštěv.

Cílem Studie SafeACTiVE je nejen zjistit jak velké je riziko, že se nakazíte právě ve fitness centru nebo na jiném vnitřním sportovišti, ale také zmírnit obavy o veřejné zdraví klientů a zaměstnanců. Shromážděná data jednoznačně potvrzují, že fitness centra jsou bezpečným prostředím s relativně nízkým rizikem nákazy, naopak jedná se o místa, kde své zdraví může každý posilovat.

Komentáře