Fitness Ural novým Gold členem!

V době krize hledali oporu a tu našli u České komory fitness.

„Procházíme dobou, kterou fitness centra nikdy v minulosti nezažila. Byli jsme nuceni uzavřít své provozy kvůli Covid – 19 na téměř dva měsíce a následně s velkými opatřeními opět otevřít. Ze strany Vlády ČR a médií přicházela spousta informací, bohužel pro nás velmi zmatečné. Česká komora fitness pro nás v tuto chvíli byla jediným garantem záruky, a proto jsme informace od ní brali jako ty stěžejní a směrodatné.“

Romana Štěpánková

Nejen za hezkým, ale hlavně za zdravým tělem!

Na počátku byla před více než pěti lety myšlenka majitelky fitness centra Romany Štěpánkové o tom, že by si jejich region zasloužil místo, kam budou chodit lidé všech věkových kategorií nejen za krásným tělem, ale především za tělem zdravým. Proto majitelka centra oslovila Miroslava Jirčíka z 3D Fitness a společně dali dohromady vizuál toho, jak by 1330 m2 prostoru mělo vypadat. Fitness Ural tedy i díky tomu patří mezi největší a nejlépe vybavená fitness centra v ČR.

Kromě prostoru na cvičení na strojích MATRIX, disponují třemi sály na skupinová cvičení a jsou prvním studiem, kde se realizovala MX4 zóna na kruhové a HITT tréninky.

Samozřejmostí je cardio zóna nebo protahovací zóna. Dále pak nabízí fyzioterapii, masáže a zabývají se i výživovým poradenstvím s využitím přístroje inBody.

Spolupráce s městem je klíčová

Ve Fitness Ural realizují mimo jiné i cvičení pro seniory, na kterém se právě město Sokolov finančně podílí. Spolupráce je úspěšná a senioři a seniorky jsou z cvičení nadšení. Mnozí z nich mohli zapomenout na plánované operace plotének a další zdravotní obtíže.

Co se týče skladby klientů fitness centra, připravují se zde sportovní kluby  fotbalistů a hokejistů. Svou fyzičku zde ale zdokonalují například i tanečníci a v posledním roce se zde realizují hodiny tělesné výchovy pro gymnázia a základní školy. Profesoři a učitelé tu zde dokázali prosadit myšlenku, že tělesná výchova není jen o tělocvičně nebo školním hřišti, kde se plní osnovy.

„Uvědomujeme si, že máme obrovské štěstí, když můžeme dělat něco, co nejen nám přivádí úsměv na tváři. Ne všechny lidské osudy kolem nás jsou ale takto pozitivní. I proto už několikátým rokem podporujeme jednak hendikepované sportovce, ale třeba také děti s vážným onemocněním.“

URAL Strongman

Možná mnozí z vás znají malého Adámka, který trpí SMA. Jeho rodina je ze Sokolova a proto ve Fitness URAL využili možnosti oslovit lidi prostřednictvím pravidelného závodu Strongman, aby se vybraly peníze na potřebný vertikalizační stojan. Malému Adámkovi pomohli i teď, přesto že jejich provoz byl zavřený. Jeho rodičům věnovali finanční obnos na boj se zákeřnou nemocí.

URAL Strongman je soutěž, kterou pořádají každoročně. Vzhledem k tomu, že Sokolov je regionem, který je úzce spojen s uhelnými doly, pomohli jim lidé ze Sokolovské uhelné, a.s. s výrobou naprosto unikátního nářadí, které nikde jinde nenajdete. Klasické disciplíny Strongmana tedy uvidíte v hornickém podání ve formě zvedání naloženého důlního vozíku nebo třeba na míru vyrobeného Conanova kola.

Jsme jeden tým, jsme FitnessURAL!

„Jsme ryze ženský tým a jsme, dovolíme si říct, opravdu velmi silný tým v čele s tou nejsilnější.“

Romana Štěpánková

Nic z výše psaného by nevzniklo a nemohlo fungovat bez lidského faktoru. Romana Štěpánková dala dohromady skupinu děvčat ze kterých se postupně staly vyhledávané odbornice. V jejich týmu najdete světovou mistryni ve shybech na čas, maminky nebo expertku na výživu.

Ty všechny tu jsou už více než pět let od založení a nikdo náš tým z toho pevného základu neopustil. A především – máme to nejcennější – skvělé klienty, kteří jdou s námi do všeho a za každých okolností nás podrží.