Let's #BEACTIVE 2019

Celoevropská iniciativa, jejímž cílem je přesvědčit 60.000 neaktivních dospělých osob v 8 různých evropských zemích, aby se více hýbaly a vedly zdravější život.

Let´s #BeACTIVE v médiích

Pondělí 24.září 2018, Pořad Sama Doma, Česká televize

Jana Havrdová hostem pořadu Sama Doma v České televizi

O právě probíhající Evropském týdnu sportu a na něj navazujícím projektu České komory fitness Let´s #BEACTIVE přišla do pořadu Sama Doma popovídat Jana Havrdová. 

 

 

Úterý 18.září 2018, Novinky.cz

Evropský týden sportu se blíží, zapojte se do Let´s #BeActive!

Najít si čas sportovat – to je motto letošního Evropského týdne sportu. V České republice ubývá lidí, kteří se pravidelně věnují pohybu, a to napříč všemi věkovými kategoriemi. „Podle mezinárodní studie Eurobarometr patří Češi mezi nejlínější národy v Evropě. Zatímco 40 % Evropanů provozuje alespoň jednou týdně nějakou fyzickou aktivitu, u nás je to jen 32 % populace. Pouhých 5 % Čechů sportuje pravidelně, zato více než 60 % našinců se pohybu nevěnuje vůbec či jen zřídka. 

Článek převzala i další média

Fashion.cz - první český fashion webzine

Čas jen pro mě

Tojesenzace.cz

Středa 19.září 2018, Trendyzdravi.cz

Přijďte na konferenci Let´s #BEACTIVE o nutnosti pohybu pro zdraví

Co se týká pohybu, patří Češi mezi nejlínější národy v Evropě. Zatímco 40 % Evropanů provozuje alespoň jednou týdně nějakou fyzickou aktivitu, u nás je to jen 32 % populace. Pouhých 5 % Čechů sportuje pravidelně, zato více než 60 % našinců se pohybu nevěnuje vůbec či zřídka. Toto jsou alarmující čísla mezinárodní studie Eurobarometr.

Změnit přístup Čechů k pohybu chce konference Let´s #BEACTIVE – Pohyb jako elixír života, která se koná v pátek 21. září 2018 na adrese Pyšelská 2361/4, Praha 4 Chodov.

Čtvrtek 13. září 2018, Portál pro aktivní seniory i60.cz

Češi se nehýbou: Jak to změnit?

S vyšším věkem lidé chápou, že pohyb je jednou z nejdůležitějších podmínek kvalitního života. Medicína umí prodloužit věk, ale často to bohužel není život ve zdraví, protože 9 z 10 let, o které žijeme déle, nás trápí nemoci. Naším cílem ale je prodloužit věk ve zdraví, a k jeho dosažení je podle vědců jediným zaručeným a fungujícím nástrojem právě pohyb. 

Čtvrtek 6.září 2018, TN.cz

Češi jsou jedni z nejlínějších v Evropě! Cvičí jen třetina populace

Přestože je zdravý životní styl aktuálně "in", patříme i tak mezi národy, které se v Evropě pohybují vůbec nejméně. Alespoň jednou týdně cvičí třetina populace, častěji a pravidelně ale už jen 5 % Čechů! Vyplývá to z výsledků mezinárodní studie Eurobarometr pod záštitou Evropské komise.

Čtvrtek 6.září 2018, Bydlet.cz

Češi jsou jedni z nejlínějších v Evropě! Cvičí jen třetina populace

Vůbec nejméně se hýbou muži nad 55 let - cvičí pouhých 17 %. Naopak vůbec nejlepší výsledky vykazuje věková kategorie mladíků od 15 do 24 let, v té se pravidelně hýbe přes 60 % mužů.

Mediální partneři Let´s #BEACTIVE 2019