Ministerstvo zdravotnictví od 25.7.2020 opět zpřísňuje protiepidemiologická opatření.

Na základě zvyšujícího se počtu nakažených nemocí Covid-19 dochází od soboty 25. července k zavedení povinnosti nosit roušku na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob a od pondělí 27. července se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích na 500 osob.

„Opatření platí jak pro veřejné, tak soukromé vnitřní akce. Takže pro organizované hudební, společenské, kulturní, sportovní akce, i pro svatby a pohřby. Co se týče roušek, na individuální návštěvu restaurace či baru se tato povinnost nevztahuje,“ 

Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví České republiky

Pro fitness centra se tímto opatřením až tolik nemění. Pokud se ve fitness centru nachází více než 100 osob, klienti budou muset nasadit ve vnitřních prostorách roušku. Pro organizovaný i neorganizovaný trénink sportovců je stále udělena výjimka.

Příklad: Pokud bude v posilovně více jak 100 osob ve stejný čas, tak všichni cvičící klienti mít roušku nemusí. Personál a klienti pohybující se v prostoru recepce, baru atp. roušku mít musí, pokud se nachází v jednom společném prostoru.

Doporučujeme však všem provozovatelům, aby udělali maximum hygienických opatření, která jsou schopni zvládnout za běžného provozu tak, aby se klienti cítili bezpečně. Jen tak zabráníme tomu, aby se některé z fitness center stalo ohniskem nákazy.

Zdroj: Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví

Komentáře