Věděli jste, že můžete čerpat příspěvky zdravotních pojišťoven na pohybové aktivity i relaxaci?

Máte rádi pohyb? Nenechte si ujít příspěvky na pravidelné pohybové a sportovní aktivity dlouhodobého charakteru. Pohybem se zbavujete stresu a předcházíte různým nemocem a problémům, jako je například vysoký krevní tlak, obezita, civilizační onemocnění nebo nesprávné držení těla a s tím spojené bolesti beder, hrudní či krční páteře. Abyste byli v obraze, připravili jsme pro Vás stručný přehled nabídek zdravotních pojišťoven v Česku.

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP)

Sportovní a pohybové aktivity (kroužky, i ve školských zařízeních), lyžařský kurz pořádaný školou, členské příspěvky a startovné, sportovní prohlídka, plavání kojenců, zdravotní cvičení a další

• Příspěvky – pro děti: až 2000,-, pro dospělé : až 1000,-
  • Příspěvky VZP pro rok 2024 celá nabídka zde – Brožura

ZPMVČR – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky

ZPMVCR přispívá na pomůcky pro novorozence, organizované cvičení pro kojence, sportovní aktivity pro děti, ozdravný pobyt v přírodě, plavání a organizované cvičení pro dospělé.

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)

OZP také podporuje sportovní aktivity dětí a dospělých. O příspěvky lze žádat dvěma způsoby:

• ve formě kupónů: proplácí 50 % účtenky za předplatné
  • jednorázové vstupenky: na plavání, fitness, sportovní aktivity, pohybové a sportovní kroužky
  • Příspěvky – pro děti až 1000,- pro dospělé až 500,-

Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP)

VoZP přispívá na pravidelné pohybové aktivity, vybrané regenerační aktivity, členské příspěvky a pravidelně se opakující tréninky. Příspěvek lze čerpat na permanentky, kurzovné, poplatky za členství v oddíle či klubu, nikoli však jednorázové vstupy, jednorázové startovné ani na úhrady formou benefitních či zaměstnaneckých karet.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přispívá také na pravidelné pohybové aktivity – konkrétně na členské příspěvky, letní tábory, příměstské tábory, plavecké kurzy, školy v přírodě a další.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ)

Nabízí preventivní programy ve 3 skupinách:

• Příspěvek sport Junior do 700 Kč na pohybové aktivity, pomůcky pro prevenci úrazů, sportovní prohlídky, sportovní tábory, sportovní kroužky ve škole a další.
  • Příspěvek sport Senior do 500 Kč na pohybové aktivity, přístrojovou pedikúru pro diabetiky, pomůcky pro prevenci úrazů při sportu, hole Nordic Walking, na specifické pomůcky pro trénování paměti a prevenci rozvoje Alzheimerovy choroby
  • Příspěvek Sport do 500 Kč na pravidelnou sportovní aktivitu, on-line kurzů, plavání, členských příspěvků a pronájmů sportovišť.
  • Více informací najdete na: https://www.zpskoda.cz/sport

Revírní bratrská zdravotní pojišťovna

Jste aktivní nebo dokonce registrovaní sportovci? Revírní bratrská zdravotní pojišťovna vám přispěje na pravidelnou sportovní prohlídku nebo registrační a členské poplatky. Preferuje se registrace sportovce u sportovního svazu. Na základě individuálního posouzení lze uznat i potvrzení klubu o členství sportovce, pokud klub samotný je členem sportovního svazu. Příspěvek lze poskytnout dětem od 3 let věku na permanentku na sportovní aktivity – příspěvek ve výši 50 % z ceny, nejvýše do 500 Kč – na plavání v krytých bazénech a fitness tj. spinning, posilovna, aktivní posilovací stroje, jóga, aerobik. Nehradí se solária, masáže, všechny typy tance, zumba, judo, karate, kick-box, jednodenní permanentky, permanentky na lyžování apod.

Mimo pohybové aktivity poskytuje Revírní bratrská zdravotní pojišťovna i příspěvky na relaxaci – můžete tak i do sauny. Více info najdete zde: Preventivní a bonusový program RBP