RiminiWellness: festival pohybu a radosti na kterém byste neměli chybět

RiminiWellness je jedním z největších a nejvýznamnějších fitness veletrhů v Evropě, kde se setkávají všichni, kdo se pohybují v oblasti wellness, fitness a zdravého životního stylu. Najdete zde pod jednou střechou všechny důležité aktéry světa fitness a wellness: výrobce cvičebního vybavení, provozovatele fitness center, školicí instituce, provozovatele wellness center nebo tzv. health clubs, rehabilitační zařízení, turistický ruch, ale třeba i designové společnosti.

Jako zástupci České komory fitness jsem měli jedinečnou příležitost zúčastnit se letošního RiminiWellness, který se koná od 30. května do 2. června 2024 v italském Rimini. Díky spolupráci mezi Českou komorou fitness a Italsko českou obchodní a průmyslovou komorou jsme mohli na RiminiWellness poslat mnoho našich členů – provozovatelů fitness center a trenérů zdarma, za což jsme velmi vděční. Tato příležitost nám, ale i našim členům umožnila získat nové kontakty, nové inspirace a přehled o nejnovějších trendech a inovacích v oboru.

RiminiWellness v číslech

Více než 100 000 návštěvníků, 2 000 hodin skupinových lekcí a 80 seminářů a konferencí, 300 vystavujících značek, 170 000 m2 v interiéru i exteriéru, 28 pavilonů a delegace z 25 zemí.

RiminiWellness je inspirací pro všechny

RiminiWellness je skutečně inspirativní událostí nejen pro provozovatele fitness center, ale také pro všechny, kdo se pohybují v sektoru pohybových aktivit. Veletrh nabízí širokou škálu nápadů a novinek nejen pro klasická fitness centra, ale i pro další sportoviště jako jsou lezecké stěny, box, cross fit a mnoho dalších. Zároveň na rozdíl od jiných veletrhů se zde klade důraz na skupinové lekce – takže instruktoři skupinových lekcí zde najdou bohatý a pestrý program, který jim umožní rozšířit své znalosti a dovednosti o nejnovější trendy a přístupy ve skupinovém cvičení.

„Přijely jsme sem načerpat nové trendy a nové pomůcky, které bychom mohly využívat v našich fitness centrech. Vyzkoušely jsme tu spoustu skupinových lekcí – jednou z nich byla třeba jóga na flyboardech, což je úplná novinka a nás velmi zaujala,“

komentuje účast na fitness veletrhu v Rimini Kateřina Feszanicz, Aurafit Lady Club

Jedna věc je vidět novinky a trendy online nebo v časopisech, ale něco úplně jiného je zažít je na vlastní kůži

RiminiWellness nabízí desítky workshopů, prezentací (většinu ale v italštině) a živých ukázek, které vás mohou inspirovat a motivovat. Mnoho provozovatelů fitness center, kteří veletrh navštívili se proto shoduje, že právě účast na takovýchto akcí jim pomohla přijít s novými nápady, které následně aplikovali ve svém podnikání.


Technologie ve fitness

Jedním z hlavních témat letošního RiminiWellness jsou bezpochyby technologie. Technologie stále více mění způsob, jakým lidé cvičí, a jak provozovatelé fitness center spravují své služby. Od inteligentních fitness zařízení, která sledují výkon a pokroky uživatelů, až po aplikace a softwarová řešení, která usnadňují rezervace a správu členských databází. Technologie pomáhají zlepšovat efektivitu a uživatelský zážitek, což je důležité pro udržení konkurenceschopnosti na trhu.

„Jsme tu poprvé a jsme moc rádi, že jsme měli příležitost zúčastnit se RiminiWellness. Celý veletrh na nás působí velmi přátelsky a zároveň velmi inovativně – ve smyslu směru, které fitness a wellness nabízí. To co si odnášíme je hodně inspirace. Jako vzdělávací zařízení pro trenéry nás velmi zaujaly technologie, informační systémy, CRM systémy a také oceňujeme možnost setkat se s dalšími vzdělávacími organizacemi.“ 

Tomáš Pošvanc, majitel Pošvanc Fitness

Mezi nejzajímavějšími atrakcemi letošního ročníku se objevil i vzrůstající fenomén Hyrox

Hyrox je unikátní fitness závod, který kombinuje běh a funkční cvičení do jedinečné výzvy. Účastníci musí absolvovat osm kilometrů běhu, přičemž po každém kilometru je čeká specifický workout, jako například veslování na trenažéru, tahání saní nebo skoky přes překážky. Tento formát cvičení je navržen tak, aby testoval nejen fyzickou zdatnost, ale i vytrvalost a mentální odhodlání. Hyrox je navržen jako závod, který je přístupný pro všechny úrovně fitness, od začátečníků po profesionály. Struktura závodu umožňuje porovnání výkonů mezi účastníky a podporuje atmosféru soutěživosti.

Tady nesmíte chybět!

Na závěr bychom rádi vyzvali všechny, kteří podnikají v oboru fitness, aby si nenechali ujít příští ročník RiminiWellness. Je to událost, kde se setkáte s nejnovějšími trendy a inovacemi, získáte cenné kontakty a inspiraci, která vám pomůže posunout vaše podnikání na další úroveň. RiminiWellness je místem, kde se spojuje svět fitness a wellness a kde každý může najít to, co potřebuje k rozvoji ať už sebe sama nebo svého businessu.

Komentáře