Venkovní sportoviště (střelnice, minigolf, tenis apod.) mohou být v provozu s výjimkou vnitřních prostor těchto sportovišť. Sejít se zde však mohou maximálně dva lidé, a to pouze obyvatelé obce, ve které se sportoviště nachází. Vycházky a běh přes den budou ale možné jen na území obce, nikoli celého okresu.
Pokud tedy pojedete za klientem mimo okres bydliště (tréninky u klienta v domácnosti nejsou zakázány), budete se muset prokázat např. objednávkou od klienta, čestným prohlášením nebo formulářem pro cesty mimo okres.
Příklad: Pro pohyb po Praze takový dokument třeba není, pokud však pražský trenér jede trénovat do okresu Praha Západ/Východ musí takové potvrzení mít.
Dle nového opatření Ministerstva zdravotnictví je zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) např. FFP2/KN 95, které brání šíření kapének, a to:
Opatření se však nevztahuje na sportovce nebo cvičící osoby:
Zjednodušeně řečeno, při cvičení venku není ochrana dýchacích cest nutná. Pokud však trénujete s klientem u něj v domácnosti, oba musíte mít respirátor.
Nadále je ale zakázán provoz a používání vnitřních sportovišť ve vnitřních prostorech staveb (např. tělocvičny, hřiště, kluziště, kurty, ringy, herny bowlingu nebo kulečníku, tréninková zařízení) a vnitřních prostorech venkovních sportovišť, tanečních studií, posiloven a fitness center. Výjimku tvoří:
Zákaz provozu stále platí také pro umělá koupaliště (plavecký bazén, koupelový bazén, bazén pro kojence a batolata, brouzdaliště), wellness zařízení včetně saun, solárií a solných jeskyní. Výjimkou je pouze poskytování zdravotních služeb poskytovatelem zdravotních služeb.
Zdroj: USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 26. února 2021 č. 217 a č.216, dále Opatření týkající se nejen podnikatelů a živnostníků a Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví