Nová vládní opatření zahrnují například zákaz televizní a internetové reklamy na nezdravá jídla před devátou hodinou večer, zákaz akcí „kup jedno, dostaneš druhé zdarma“ právě pro nezdravá jídla a rovněž povinnost pro některé restaurace uvádět na jídelních lístcích, kolik má daný pokrm kalorií. Velká nabídka a snadný přístup k nadbytku energeticky bohatých potravin, spolu s nedostatkem přirozeného pohybu, jsou vedle genetických dispozic základními příčinami nadváhy a obezity. Výskyt těchto onemocnění má v průmyslově rozvinutých zemích rostoucí trend, což také přináší značný problém pro veřejné zdraví.
„Tím, že se budeme hýbat, ochráníme nejen sebe, ale i naše zdravotnictví!“
Boris Johnson, britský premiér
Praktičtí lékaři budou moci svým pacientům ordinovat redukční programy. Principy zdravého stravování budou Britům k dispozici i prostřednictvím speciální mobilní aplikace.
Tváří kampaně „Better Health“ („Za lepší zdraví“) se přitom stal samotný premiér Boris Johnson, který onemocněním COVID-19 prošel. Ve videu na sociálních sítích tak nabádá občany, aby zhubli. Samozřejmě motivuje i k pohybu, i když jak se zdá, vášnivým vyznavačem běhání zatím není…
„Ideálním způsobem je jít běhat hned ráno, máte to za sebou a nic horšího se Vám ten den už nemůže stát.“
Boris Johnson, britský premiér
Do reklamy na podporu zdravého životního stylu je britská vláda připravena investovat 10 milionů liber. Věříme, že tento přístup bude inspirací i pro české vrcholné politiky, a to i bez nutnosti jejich osobní zkušenosti s COVID-19.